ÖZEL LARA ÜNAL ÖZDAL YABANCI DİL KURSU 2010 yılında kurucumuz ÜNAL ÖZDAL tarafından Kepez ilçesinde dil eğitimi faaliyetine başlamış olup her geçen yıl gelişerek, 2016 yılı itibariyle LARA’da kesintisiz eğitim vermeye devam etmektedir.

MİSYONUMUZ & VİZYONUMUZ

Amacımız; çağın gereklerine ayak uydurarak öğrencilerin temel ihtiyaçları doğrultusunda en doğru yöntemleri kullanarak ve teknolojiden yararlanarak, işlevsel ve kalıcı olarak dil öğretmektir.
Kurumumuzda, alanında Uzman Öğretmenler tarafından yabancı dil eğitimi verilmekte olup, hizmetimizin kalitesi öğrencilerimizin başarılı sınav sonuçları ile tescillenmektedir.

Kurum olarak dil eğitiminde teknolojiden faydalanmak olmazsa olmazlarımız arasındadır. Kursiyerlerimiz kurs merkezimizde derslere katılabildikleri gibi ONLINE olarak da kurumumuzdan ders alabilmektedirler.

Genel amaçlı İngilizce ve Almanca programlarının süreleri, Avrupa Konseyi tarafından oluşturulmuş olan Avrupa Ortak Dil Kriterleri Çerçevesi’nde (CEFR) belirtilmiş sürelere göre hazırlanmıştır. Avrupa Birliği’ne üye olan ve olmayan birçok ülkede uygulanmaktadır.

Her öğrenci birbirini görecek şekilde oturma düzeni vardır, dolayısıyla da dramatizasyon çalışmaları kolaylıkla yapılabilmektedir.

DİL ÖĞRETİMİNDE KULLANDIĞIMIZ YAYGIN YÖNTEMLER

Doğal Yöntem

İletişimsel Yöntem

Ses-Lingual Yöntemi

Görsel-İşitsel Yöntem

Dilbilgisi-Çeviri Yöntemi